Stav objednávky
Informace
Zákaznická linka
+ 420 272 071 395
Žena sedí na gauči a má na nohách otevřený notebook. V notebooku si prohlíží rodinné fotky.

Kreativní tip

Třídění fotografií do kroniky roku - poradíme vám, jak na to

Pokud chcete zaznamenat zážitky ze svého roku do CEWE FOTOKNIHY, pravděpodobně už máte v hlavě jednu nebo dvě události, které rozhodně musí být zahrnuty. Máte fotografie ve smartphonu, možná ve fotoaparátu a doma v počítači. Někdy také shromažďujeme fotografie od přátel a příbuzných, které nám přeposílají nebo posílají. Spousta věcí se spojuje dohromady. Cenné vzpomínky, které lze nádherně shromáždit v CEWE FOTOKNIZE.

Screen z úložiště CEWE myPhotos s různými složkami a fotografiemi rodiny.
CEWE myPhotos vám usnadní organizaci fotografií. Nejjednodušší způsob organizace je vytvořit složky pro události v daném roce.
Vytvořte si CEWE FOTOKNIHU hned teď.

Shromažďování fotografií – pevný disk nebo na USB?

Nejprve byste měli přenést fotografie ze všech zdrojů do počítače nebo zařízení, pomocí kterého chcete navrhovat. Nezáleží na tom, odkud fotografie pocházejí. Měli byste však vědět, že při odesílání fotografií např. prostřednictvím aplikace WhatsApp jsou obrazová data komprimována, a proto jejich rozlišení nemusí být dostatečné pro tisk v CEWE FOTOKNIZE. Proto je nejlepší požádat své přátele a další dodavatele fotografií, aby vám dodatečně zaslali důležité fotografie v originální velikosti nebo je předali například na USB flash disku. Pro jistotu byste měli zálohovat také data v počítači, a to buď na externí pevný disk, nebo na digitální paměťové zařízení.

Praktická organizace s CEWE myPhotos

Zvláště pokud shromažďujete mnoho fotografií z různých zdrojů, může být online úložiště obzvláště praktické. CEWE myPhotos vám usnadní organizaci fotografií. Hlavní výhodou je, že k nim můžete přistupovat z různých zařízení a shromažďovat fotografie pro projekty, jako je například kronika. Za tímto účelem sdílíte volitelně heslem chráněnou složku s dalšími osobami, které pak své fotografie bezpečně a snadno nahrají do CEWE myPhotos. Ke všem fotkám můžete přistupovat přímo z objednacího programu či aplikace CEWE fotosvět. Mezi další praktické funkce patří hodnocení fotografií a možnost vyhledávat v nich konkrétní místa nebo osoby.

Strukturování fotografií – příležitosti, roční období, události

Nejjednodušší způsob, jak je uspořádat, je shromáždit vzpomínky na daný rok do speciálně vytvořené složky: například "Kronika_2022_výběr". Pokud je fotografií a témat hodně, mohou vám podsložky pomoci udržet si přehled. V závislosti na tom, jak chcete svou CEWE FOTOKNIHU strukturovat, ji můžete uspořádat podle ročních období ("2022_léto", "2022_podzim") nebo podle příležitostí ("2022_narozeniny_babičky, "2022_křtiny_Marušky"). Proto je nejlepší nejprve vybrat z rozsáhlých sbírek s možnými stovkami fotografií z dovolené, které mají být zahrnuty do kroniky, malé "Best of".

Něco navíc: hodnocení pomocí hvězdiček

Nápomocné může být i hvězdičkové hodnocení, které můžete použít buď v programu CEWE myPhotos, nebo v programu CEWE prezentace, který je nainstalován společně s objednacím programem. Fotografie, které se hodí do kroniky, můžete ohodnotit například čtyřmi nebo pěti hvězdičkami. To vám usnadní opětovné nalezení fotografií.

Screen obrazovky s programem CEWE myPhotos. Na obrazovce je fotografie chlapce.
Hvězdičky pro vaše blízké: Díky hodnocení hvězdičkami můžete snadno najít své nejlepší fotografie.

Tyto tipy usnadňují výběr fotografií

Pokud má kronika obsahovat určité rodinné události a máte na výběr z velkého množství fotografií, měli byste si odpovědět na následující otázky: Pro koho je kniha určena? Které členy rodiny chcete bezpodmínečně ukázat? Je pro vás důležitější ukázat určité skupiny lidí vcelku, nebo chcete zprostředkovat zvláštní atmosféru okamžiku? Někdy je velmi příjemné ukázat velkou fotku jednotlivce na jedné straně a skupinovou fotku (aby byl vidět každý) v galerii s ostatními.

Hodně fotek? Stanovte si priority!

Při předběžném výběru zvažte, zda jsou všechny vzpomínky ve vaší kronice stejně důležité. Stanovte si priority a předem definujte velikost stránky pro každou událost, například vždy dvě až tři dvojstránky. Pak je nejlepší se ujistit, že máte k dispozici stejné množství fotografií.
Mít to na paměti je také užitečné pro vaše budoucí kroniky. Možná v průběhu roku stále přemýšlíte o malých příležitostech k fotografování a zachycení sezónních dojmů.

Tip na design všech ročních období
Design vítězí díky sladěným detailům. Možná máte vhodné fotografie přírody, které doplní vaše osobní fotografie členů rodiny a pomohou vám vytvořit strukturu knihy. Takže podzimní listí z vaší zahrady jako pozadí a první rané květy jako detail pro příslušné roční období.

Přejeme vám spoustu zábavy při navrhování kroniky celého roku :-)

Inspirace pro váš příští dárek

Co můžete udělat se svými nejkrásnějšími fotografiemi