Stav objednávky
Informace
Zákaznická linka
+ 420 272 071 395

S láskou k udržitelnosti

Sladkosti pro vaše blízké s ohledem na udržitelnost. To je to, co nyní najdete v mnoha adventních kalendářích od CEWE.

Zjistit více

24 okének plných radosti a srdce z brambor

Naše adventní kalendáře s vnitřní částí šetrnou k životnímu prostředí

Vnitřek, který vás překvapí

Naše adventní kalendáře s vnitřními částmi z bramborového škrobu jsou důležitým krokem na cestě k ještě udržitelnějšímu rozvoji našich výrobků. Vnitřní část se skládá ze 100% biologicky rozložitelných surovin. K tomu používáme proces přidávání přírodního papíru. Obsahuje 70 % škrobu z německých brambor. Kromě toho obsahuje 12 % papírových vláken a 18 % vody.

To znamená, že adventní kalendář zatím ještě není zcela vyroben z biologicky rozložitelného materiálu. Ochranná fólie a papír od sladkostí jsou stále vyrobeny z plastu. Vnitřní část je však šetrnější k životnímu prostředí než její plastový předchůdce. Chceme a budeme podnikat další kroky v oblasti udržitelného designu našich produktů.

Další informace a důležité otázky a odpovědi zde.

K adventním kalendářům

"Tento projekt je pro nás také zkouškou. Zjištění, která z ní vyplynula, nám poslouží jako ukazatel, jak můžeme v budoucnu ještě více šetřit zdroje."

Fenna Willers, Manažerka udržitelnosti ve společnosti CEWE

Péče o životní prostředí i o Vánocích

Při výrobě dbáme na používání materiálů šetřících zdroje: k tomu patří papír s certifikátem FSC® pro vnější obal našich adventních kalendářů, který je tištěn digitálně barvami na bázi vody. Všechny naše výrobky značky CEWE jsou vyráběny zcela klimaticky neutrálním způsobem.

Přibližně 96 % přepravních obalů tvoří vlnitá lepenka vyrobená z recyklovaných materiálů. Podíl plastů je menší než 4 %. Plasty se používají především k ochraně výrobků před vlhkostí během přepravy.

V současné době se používání plastů nelze zcela vyhnout. To platí zejména pro obaly potravin, jako je čokoláda. Společnost CEWE aktivně zkoumá udržitelné alternativy s cílem dále snížit množství plastů.

Další informace a důležité otázky a odpovědi naleznete zde.

Plastový odpad nás velmi trápí. Nyní můžeme do bioodpadu vyhodit alespoň vnitřní část našeho adventního kalendáře - na to jsme pyšní.

Thomas Mehls, představenstvo CEWE

Rozložitelné - i po vychutnání čokolády

Naše adventní kalendáře mají srdce z brambor: protože všechny materiály použité k výrobě vnitřní části jsou získávány z přírodních obnovitelných zdrojů a jsou 100% ekologické, můžete je dokonce vyhodit na domácí kompost. I přes tuto skutečnost doporučujeme po snědení čokolády vyhodit celý adventní kalendář do koše na papír, aby se tím zahájil recyklační cyklus. Do "žlutého kontejneru" patří pouze ochranná fólie kalendáře a obal čokolády. Pokud jde o samotnou čokoládu, spoléháme na vás a vaši chuť k jídlu: Okénko po okénku pomáháte důkladně vyprázdnit kalendář.

Další informace a důležité otázky a odpovědi najdete zde.

K adventním kalendářům

Přijetí výzvy udržitelnosti

Ve společnosti CEWE jsme již podnikli mnoho kroků pro ekologičtější sortiment výrobků. Udržitelnost je však pro nás trvalý nepřetržitý proces - a pro nás ještě zdaleka není dokončen. Nezbytná konverze součástí výrobku a výrobních procesů je složitá.

Změny se mohou týkat různých oblastí. Jedním z příkladů je logistika: pokud se zvýší hmotnost a objem materiálu, znamená to také zároveň další náklady na dopravu. Stejně tak se může změnit cena, pokud se použije více vzácných surovin. V neposlední řadě musí být všechny materiály v souladu se stávajícími výrobními stroji.

Děláme to jako jedle - redukujeme oxid uhličitý

Chceme poskytovat transparentní informace o našem vývoji v oblasti udržitelnosti. Za tímto účelem již deset let zveřejňujeme zprávu o udržitelnosti v souladu s pokyny "Global Reporting Initiative" (GRI).

Jedním z našich klíčových cílů v oblasti životního prostředí je snížit emise oxidu uhličitého, které vyprodukujeme, na polovinu. V roce 2015 činily 13 401 tun a naším cílem je snížit je do roku 2025 na méně než 6 700 tun ročně.

Chcete se dozvědět více o udržitelnosti ve společnosti CEWE? Další podrobnosti o našich aktivitách najdete na našich firemních stránkách.

Důležité otázky a odpovědi

Co se skrývá za udržitelným adventním kalendářem

Vnitřní část, která byla obvykle vyrobena z plastu, byla již 100% nahrazena vstřikovaným papírovým blistrem, který je šetrný k životnímu prostředí. Z důvodu bezpečnosti potravin se však v současné době ještě nemůžeme zcela obejít bez plastů: Obal čokolády je vyroben z plastu. Adventní kalendář navíc dostanete v tenké plastové fólii. Je to nutné kvůli ochraně před vlhkostí.

Trh s tzv. smršťovacími fóliemi z hlediska recyklace je v současné době teprve ve fázi vývoje. Testujeme biosmršťovací fólie, ale nejprve chceme v této oblasti získat dostatečné zkušenosti. Fólie se například musí vejít do našeho stávajícího strojního vybavení a musí být možné ji v něm zpracovat. Kromě toho musíme být schopni zajistit, aby byly kalendáře hermeticky uzavřeny.

Jedná se o brambory, které se pěstují přímo pro výrobu škrobu. Proto je také obsah škrobu vyšší. Na speciálně upravených pěstebních plochách, které se používají pro průmyslové brambory, nerostou žádné běžné konzumní brambory. Díky tomu nedochází k plýtvání vzácnými zdroji nebo půdou, která by mohla být využita pro pěstování potravin.

Ano, reinpapier® umí předložit certifikáty v následujících vlastnostech:

  1. na biologické bázi (USDA, Vinçotte, BCC)
  2. biologická rozložitelnost/kompostovatelnost (EN13432, ASTMD6868, TÜV Austria)
  3. recyklovatelnost papíru 99 % (UL)
  4. ISEGA - prohlášení o nezávadnosti jako obal na potraviny
  5. certifikát FSC®

V loňském roce jsme poprvé vyzkoušeli tuto alternativu adventního kalendáře. Po pozitivních ohlasech našich zákazníků a zkušenostech z výroby jsme nyní implementovali vnitřní díl i do dalších formátů. I zde však musíme prozíravě organizovat své kapacity a zároveň čelit výzvě zvýšeného zpracování produkce. Proto při rozšiřování udržitelné vnitřní sekce podrobujeme výrobu další zkoušce a i nadále budeme mít na paměti jako hlavní cíl konverzi celého portfolia.

Od začátku roku 2020 používá společnost Ferrero 100% kakaa s certifikátem udržitelnosti. Úzce spolupracuje s certifikačními orgány, které ověřují sociální i environmentální standardy. V roce 2018 získala společnost Ferrero za své úsilí ocenění Fairtrade Award.

Pokud jde o palmový olej: Od konce roku 2014 náš partner Ferrero dbá na to, aby používal 100% palmový olej s certifikátem RSPO. Stavebním kamenem tohoto procesu je také sledovatelnost. Další informace o této problematice naleznete na webu partnera.

Z Německa - spolupracujeme s naším partnerem reinpapier® z Villingen-Schwenningen. Na jejich webových stránkách najdete také další podrobnosti o naší společné vnitřní části adventního kalendáře.